Marcus Rashford Valoare netă: Wiki, Căsătorit, Familie, Nuntă, Salariu, Frați

Marcus Rashford Wiki Biografie

Marcus Rashford s-a născut pe 31 octombrie 1997, în Wythenshawe, Manchester, Anglia, și este cunoscut drept jucător de fotbal (fotbal), care joacă pentru echipa importantă din Premier League engleză (EPL) Manchester United.

Cât de bogat este Marcus Rashford la începutul lui 2018? Potrivit unor surse autorizate, acest fotbalist are o avere netă de 91 de milioane de dolari, averea sa fiind acumulată din cariera sa de seniori de trei ani în domeniul menționat.

Valoarea netă a lui Marcus Rashford 91 de milioane de dolari

Se pare că Rashford a fost interesat de fotbal de la o vârstă fragedă, iar la vârsta de cinci ani a început să joace pentru Fletcher Moss Rangers. Doi ani mai târziu, a devenit membru al sistemului academic la Manchester United și a progresat prin echipele de vârstă până când, în 2015, a fost pe banca primei echipe, iar în 2016, a fost un plus la Manchester United, jucând pentru ei. în UEFA Europa League în 32nd rundă, împotriva Midtjylland. Rashford a început să joace în poziția lui Anthony Martial, după ce Martial s-a accidentat în timpul unei încălziri, și a început să obțină rezultate bune încă de la început, deoarece în jocul său de debut a marcat două goluri, ceea ce a fost un plus semnificativ pentru echipa sa care a câștigat cu un 5 – 1 rezultat; performanța sa l-a făcut cel mai tânăr marcator vreodată în competiția europeană. Marcus a continuat să participe în Premier League, într-un meci împotriva lui Arsenal, marcând din nou două goluri – și oferind, de asemenea, un ajutor echipei sale în timpul acelui joc – devenind al treilea cel mai tânăr marcator pentru United în Premier League. În martie 2016, a făcut o altă performanță notabilă, înscriind singurul gol în derby-ul Manchester, la vârsta de 18 ani devenind cel mai tânăr marcator vreodată într-un derby Manchester în epoca Premier League. Obținând rezultate incredibile, a încheiat sezonul 2015-16 fiind recompensat cu Jimmy Murphy Young Player of the Year, așa că contractul lui Rashford cu Manchester United a fost prelungit până în 2020, sporindu-și considerabil valoarea netă.

Începând cu sezonul 2016-17, Marcus a primit numărul 19 de José Mourinho, noul manager al echipei. El a marcat primul său gol în august 2016, într-un meci împotriva lui Hull City. În luna următoare, a mai avut trei goluri, în meciurile cu Watford, Northampton Town și Leicester City. În februarie, el a câștigat al treilea trofeu și a fost înlocuitor în minutul 77 în meciul cu Southampton, urmat de a marcat un gol cheie în 107.al minutul meciului cu Anderlecht. În general, Rashford a avut încă un sezon de succes.

În sezonul 2017-18, a debutat în august într-un meci cu Real Madrid, în care echipa sa a pierdut cu 2 -1. La sfârșitul lunii decembrie, Manchester United a jucat împotriva lui Burnley, iar Marcus a petrecut 90 de minute pe teren, dar meciul s-a încheiat în cele din urmă cu un egal 2 – 2. La începutul lui 2018, a petrecut 10 minute pe teren, într-un meci împotriva lui Stroke și mai târziu a marcat un gol într-un meci împotriva lui Yeovil. Este sigur să spunem că munca grea a dat roade pentru acest tânăr fotbalist, deoarece abilitățile și eforturile sale sunt recunoscute în mod constant.

În viața sa privată, Marcus nu împărtășește multe informații cu privire la acest subiect – încă nu există nici măcar zvonuri despre relații romantice! El este activ pe rețelele de socializare precum Twitter și Instagram și este urmat de 860.000 de persoane pe prima și peste patru milioane pe cea din urmă.