Robert Guerrero Valoare netă: Wiki, Căsătorit, Familie, Nuntă, Salariu, Frați

Anonim

Averea netă a lui Robert Joseph Guerrero este de 5 milioane de dolari

Robert Joseph Guerrero Wiki Biografie

Robert Joseph Guerrero s-a născut pe 27 martie 1983, în Gilroy, California, SUA. Este un boxer profesionist, cel mai bine cunoscut pentru a fi fost campion mondial la diviziile de greutate penă și super penă. De asemenea, a mai susținut campionatele interimare la categoria ușoară și la categoria welter. Toate eforturile lui i-au ajutat să-și ridice valoarea netă la locul în care este astăzi.

Cât de bogat este Robert Guerrero? La jumătatea anului 2016, sursele estimează o avere netă de 5 milioane de dolari, câștigată în mare parte prin succesul în box. A avut peste 38 de lupte profesioniste în cariera sa, inclusiv neînvins pentru primele 17. De asemenea, a fost subiectul unui documentar și, pe măsură ce își va continua cariera, probabil că și averea lui va crește.

Valoarea netă a lui Robert Guerrero de 5 milioane de dolari

Robert a fost crescut și antrenat de tatăl său Ruben Guerrero, care a fost un fost campion amator. El și frații săi s-au antrenat în box pe măsură ce creșteau și el și-a arătat rapid potențialul. A devenit profesionist la vârsta de 18 ani și a avut prima luptă în 2001 împotriva lui Alejandro Cruz, pe care a câștigat-o prin decizie unanimă. El avea să intre într-o serie de victorii și să câștige titlul WBC NABF Featherweight împotriva lui Cesar Figueroa în decembrie 2004. El l-a apărat cu succes de două ori, dar a fost apoi învins de Gamallel Diaz într-o decizie împărțită supărată. El a scapat de această pierdere învingându-l pe Sandros Marcos, câștigându-i o revanșă împotriva lui Diaz, pe care l-a eliminat în timpul luptei lor. Această victorie l-a pregătit să lupte împotriva campionului IBF Eric Aiken, pe care l-a învins prin knockout tehnic. Apoi și-a apărat centura împotriva lui Orlando Salido, dar nu a reușit – victoria a fost controversată, deoarece s-a descoperit ulterior că Salido folosea steroizi. Robert a mai primit apoi o șansă la titlu, câștigând împotriva lui Spend Abazi în 2007. El și-a apărat încă o dată titlul împotriva lui Martin Honorio, pe care l-a învins într-un knockout din primul tur. În anul următor, l-a învins pe Jason Litzau și apoi a decis să renunțe la titlu pentru a urca o clasă de greutate. Averea lui netă creștea și ea.

În 2009, Guerrero și-a făcut debutul la HBO luptându-se cu Daud Yordan, iar lupta s-a încheiat într-un „no contest” din cauza unei lovituri de cap. Câteva luni mai târziu, s-a luptat cu Efren Hinojosa și, în ciuda unei tăieturi în apropierea ochiului, a reușit să câștige prin TKO în runda a opta. Apoi a fost pregătit pentru o luptă împotriva lui Malcolm Klassen pentru titlul IBF Super Featherweight și a câștigat cu o decizie unanimă. În anul următor, a părăsit titlul, deoarece a declarat că trebuie să aibă grijă de soția sa. În 2010, s-a întors în lumea boxului și a urcat în divizia de greutate ușoară, luptându-se cu Robert Arrieta. A câștigat meciul și a fost apoi mutat într-o altă clasă de greutate pentru a se lupta cu Joel Casamayor în divizia de juniori welter. El a câștigat prin decizie unanimă, apoi s-a luptat cu Vicente Escobedo și a câștigat din nou, obținând titlul WBO Inter-Continental la categoria ușoară. În 2011, s-a luptat cu Michael Kastidis și a câștigat, asigurând atât titlurile interimare WBA, cât și WBO la categoria ușoară. Apoi a trebuit să trateze o rănire și a lipsit timp de șase luni.

La întoarcere, el a urcat două divizii de greutate pentru a-l înfrunta pe neînvinsul Selcuk Aydin și a câștigat rapid titlul interimar WBC la categoria welter. Apoi a câștigat împotriva lui Andre Buerto și a decis să-l provoace pe Floyd Mayweather Jr, o luptă pe care a pierdut-o printr-o decizie unanimă. A luat o pauză de un an și apoi a câștigat împotriva lui Yoshiro Kamegai. Robert s-a luptat apoi cu Keith „One-Time” Thurman, o luptă în care a câștigat mulțimea, dar a pierdut meciul. Una dintre ultimele sale lupte a fost împotriva lui Danny „Swift” Garcia, care este neînvins. Meciul a fost câștigat de Garcia într-o decizie unanimă.

Pentru viața lui personală, nu se știu multe despre asta, cu excepția faptului că soția lui Guerrero, Casey, cu care s-a căsătorit în 2005, a fost diagnosticată cu leucemie și a trebuit să aibă grijă de ea pentru o perioadă.