Valoarea netă a lui Ann Wolfe: Wiki, Căsătorit, Familie, Nuntă, Salariu, Frați

Anonim

Averea netă a lui Roseann Wolfe este de 3 milioane de dolari

Roseann Wolfe Wiki Biografie

Ann Wolfe s-a născut pe 17 ianuarie 1971, în Austin, Texas, SUA, și este o boxeră, cel mai bine cunoscută pentru că deține simultan titluri mondiale la trei clase de greutate și, prin urmare, este considerată de mulți drept una dintre cele mai bune luptătoare din boxul feminin. Toate eforturile ei au ajutat să-și ridice valoarea netă acolo unde este astăzi.

Cât de bogată este Ann Wolfe? La începutul lui 2017, sursele estimează o avere netă de 3 milioane de dolari, câștigată în mare parte printr-o carieră de succes în box. Ea servește, de asemenea, ca antrenor și antrenor personal al mai multor boxeri profesioniști și este cunoscut că lucrează cu boxerul de rang înalt juniori-medii, James Kirkland. Pe măsură ce își continuă cariera, este de așteptat ca și averea ei să continue să crească.

Valoarea netă a lui Ann Wolfe 3 milioane de dolari

Wolfe a câștigat un record de box amator 3-1 și apoi s-a alăturat Campionatului Național al SUA din 1998. În sferturile de finală, ea a învins-o pe Tami Hendrickson și apoi a învins-o pe Shanie Keelean la doar 46 de secunde din primul tur. În semifinală, ea a pierdut împotriva lui La’Klea Coffen din cauza descalificării.

La scurt timp după, Ann și-a făcut debutul în box profesionist împotriva Brenda Lee Bell, pe care a câștigat-o prin decizie, și apoi avea să câștige următoarele trei lupte. Ea a pierdut apoi împotriva viitoarei campioane mondiale Valerie Mahfood, dar mai târziu avea să concureze pentru titlul IFBA Jr. la categoria medie, luptând cu Vienna Williams, câștigând printr-o decizie în zece runde. Ea a luptat apoi împotriva Ginei Nicholas și a câștigat prin knockout pentru a câștiga titlul WIBA la categoria medie ușoară, care a fost eliberat anterior. Ulterior, ea avea să o învingă pe Shirvelle Williams într-un meci fără titlu.

Wolfe a luptat apoi pentru titlul vacant IFBA World Super Mijloc împotriva lui Marsha Valley, câștigând prin knockout după șase runde, iar cei doi s-au luptat din nou pentru versiunea liberă a titlului WIBC, cu același rezultat, dar în runda a 10-a. Privește răzbunarea împotriva lui Valerie Mahood pentru Campionatul Mondial NABA la categoria Super Mijlocie și ar câștiga meciul într-o decizie de 10 runde. În 2004, ea a emulat recordul lui Henry Armstrong de trei titluri mondiale în trei clase de greutate diferite, învingând-o pe campioana neînvinsă anterior Vonda Ward pentru Campionatul Mondial IBA la categoria grea ușoară, printr-un KO din prima rundă; a fost numit cea mai bună lovitură de pumn într-un meci de box feminin, Ward fiind dus de urgență la spital, dar recuperându-se.

Cei doi aveau să aibă o revanșă pe care Ann avea să o câștige, iar anul următor avea să o învingă pe Monica Nunez. Ea a mai învins-o pe Valerie Mahfood încă o dată la mijlocul anului. În 2006, după ce le-a învins pe Cassandra Giger și Lisa Ested și a întocmit un record de 24-1, ea a anunțat că a terminat cu boxul, după ce a decis să se concentreze pe o carieră de antrenor. În următorii câțiva ani, va antrena mulți boxeri amatori și profesioniști, inclusiv fiica ei Jennifer Fenn.

Pentru viața personală, se știe că are o fiică care s-a apucat de box. Totuși, restul vieții ei private rămâne doar atât.